Ďalšia podvedená seniorka, 73-ročná žena z Vysokých Tatier prišla o celý majetok. Za všetko mohol záhadný telefonát


Dôchodkyňa naletela podvodníkovi a prišla o 6 100 eur

Foto: Ďalšia podvedená seniorka, 73-ročná žena z Vysokých Tatier prišla o celý majetok. Za všetko mohol záhadný telefonát
Foto: ilustračné/freepik.com

Podvodníci opäť udreli. Tentokrát sa ich obeťou stala 73-ročná pani z Vysokých Tatier, ktorá prišla o úspory v hodnote 6 100 eur. Neuveriteľne prefíkaný trik ju presvedčil, aby bez váhania odovzdala hotovosť aj cennosti priamo do rúk podvodníkom.

Všetko to odštartovalo začiatkom týždňa, keď ženu telefonicky kontaktoval neznámy muž, ktorý sa vydával za policajta. S vážnym hlasom jej oznámil, že z jej bankového účtu záhadne zmizlo 8 000 eur a že sa stala terčom zlodejov, ktorí plánujú vykradnúť jej byt.


Penzistka zozbierala celý svoj majetok, odovzdala ho neznámej žene

Šokovaná dôchodkyňa v panike prezradila, že má doma 5 000 eur a zlaté šperky. Muž naliehal že musí rýchlo konať. Vyzval ju, aby vzala všetky šperky a hotovosť. To mu však nestačilo, chcel aby navštívila banku a z účtu vybrala všetky peniaze. Všetok nazbieraný majetok tak napokon mala odovzdať neznámej žene na dohodnutom mieste. Pani, vystrašená hrozbou krádeže, bez váhania poslúchla.

Dôchodkyňa odovzdala podvodníkom všetky svoje úspory. Až neskôr pochopila, že sa stala obeťou premysleného podvodu. Škoda? Celkom 6 100 eur. Prípad aktuálne vyšetruje polícia v Poprade, ktorá podala trestné oznámenie pre zločin podvodu. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.


Polícia zároveň apeluje na verejnosť: „Podvodníci sa nezastavia pred ničím. Varujte svojich blízkych a buďte opatrní! V prípade akéhokoľvek podozrivého telefonátu ihneď volajte 158.“

Seniori v hľadáčiku podvodníkov: Ako sa brániť prefíkaným trikom?

Prípady podvodov na senioroch sú na Slovensku čoraz častejšie a podvodníci využívajú najmä dôverčivosť a strach starších ľudí. Odborníci preto varujú: „Buďte obozretní a nikdy neverte neznámym volajúcim!“ Falošní policajti, bankári či úradníci čoraz častejšie oslovujú dôchodcov s vymyslenými príbehmi o ukradnutých účtoch, hroziacich krádežiach či finančných podvodoch, aby ich prinútili odovzdať peniaze či cennosti. Prípad 73-ročnej pani z Vysokých Tatier, ktorá prišla o viac ako 6 000 eur, je smutnou pripomienkou, že obozretnosť je kľúčová.

Odborníci radia seniorom nikdy neodhaľovať osobné ani bankové údaje cez telefón, neodovzdávať hotovosť či cennosti cudzím osobám a overovať si všetky podozrivé telefonáty u blízkych alebo priamo na polícii. Ak niekto cez telefón nalieha alebo žiada okamžité rozhodnutie, je to jasný signál podvodu. V prípade akéhokoľvek podozrenia netreba váhať a volať políciu na číslo 158. Lepšie byť opatrný ako prísť o celoživotné úspory, varujú experti.



Najnovšie zo Slovenska