Samoobslužné pokladne už nejaký čas nájdete vo väčšine supermarketoch na Slovensku. Obchodníci ich obhajujú ako riešenie, ktoré šetrí čas, znižuje náklady a zefektívňuje proces obsluhy zákazníkov. Niektorí zákazníci túto inováciu prijali pozitívne, iní negatívne, no nájdu sa aj výmyselníci, ktorí využijú nepozornosť zamestnancov a drahý tovar si namiesto platenia odnesú zadarmo.
Podobný príbeh sa odohral aj v jednom z obchodných domov v Humennom. Muž z Brekova si počas nákupu vybral potraviny, elektroniku, oblečenie a ďalší tovar, za ktorý mal dokopy platiť viac ako 720 eur. Do toho sa mu však veľmi nechcelo, a tak vymyslel plán.
Na samoobslužnej pokladni naskenoval len štyri veci, za ktoré zaplatil dve eurá. Bez zaplatenia ostatných vecí sa vybral na odchod, no tento „dokonalý plán“ mu prekazil zamestnanec obchodu. Ten si všimol mužovo konanie a hneď ho zastavil.
„Policajná hliadka po príchode na miesto muža obmedzila na osobnej slobode. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Humennom v prípade začal trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže, kde po vykonaní potrebných procesných úkonov z uvedeného činu obvinil zadržaného Brekovčana,“ dodáva krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.