ONLINE EURO 2024: Slovensko - Rumunsko 1:1 Slovensko postúpilo do osemfinále

Slovensko postúpilo do vyraďovacej časti šampionátu. V základnej skupine skončilo Slovensko na treťom mieste, na meno súpera v osemfinále si ešte počkáme. Bude to jeden z dvojice Španielsko - Anglicko

Víťazom našej skupiny sa stalo Rumunsko, druhé skončilo Belgicko. Ukrajina z Eura vypadla

94. minúta    Zápas sa skončil, Slovensko remizovalo s Rumunskom 1 - 1. Gól našich strelil Ondrej Duda, za Rumunov vyrovnával Marin

93. minúta    Naši sú na polovici súpera a veľmi blízko k postupu do osemfinále Eura

92. minúta    Dvojité striedanie. Na trávnik vybehli Gyombér a Bero, dole išiel Duda a Pekarík

91. minúta    Žltú kartu videl Duda po faule na Mana

90. minúta    Hrať sa bude o 3 minúty dlhšie

88. minúta    Tvrdý zákrok Puskása na Škriniara, Rumun dostal žltú kartu

86. minúta    Rumunsko získalo rohový kop, Rumuni ešte pred ním striedajú

Zdroj: Tomáš Serina

84. minúta    Naši sú v posledných minútach aktívnejší než súper

82. minúta    Roh Slovenska, Dudov center Rumuni odkopli

80. minúta    Čaká nás posledných 10 minút riadneho hracieho času

79. minúta    Tvrdý súboj Ratiu a Hancka, náš futbalista sa len ťažko zbieral zo zeme

77. minúta    Ďalšie striedanie Slovenska, Schranza nahradí Ďuriš

76. minúta    Trávnik je po daždi napitý vodou, hráči sa miestami kĺžu a strácajú rovnováhu

Zdroj: UEFA

74. minúta    Rumuni našich zatlačili, Slovensko tŕplo hlavne pri škobrnutí Škriniara, keď sa k lopte v našom pokutovom území skoro dostal rumunský hráč

70. minúta    Strieda aj Slovensko. Na trávnik vybehli Suslov a Boženík, dole išli Haraslín a Strelec

69. minúta    Súper je v posledných minútach aktívnejší, dopredu ho ženú aj fanúšikovia

68. minúta    Rumunské manévre pred naším pokutovým územím

66. minúta    Dvojité striedanie Rumunska, Slovensko zatiaľ hráčov na trávniku nemenilo

65. minúta    Krásna strela Haraslína, rumunskú bránu minula o centimetre

64. minúta    Veľmi dobrá strela Strelca, rumunský brankár Mita vyrazil ľavou nohou

62. minúta    Vo Frankfurte silne prší

61. minúta    Nebezpečná strela Radvana Marina z hranice pokutového územia, Dúbravka vyrazil. Vzápätí ďalšia strela nad bránu

58. minúta    Rumuni striedajú, z ihriska ide Coman, nahradí ho Sorescu

Zdroj: UEFA

54. minúta    Naši sa v druhom polčase dostávajú do náznakov šancí, Rumuni si zatiaľ vždy poradili

52. minúta    Strela Haraslína z veľkého uhla, brankár Rumunska si s ňou poradil

50. minúta    Zmätok v pokutovom území Rumunska, loptu však nakoniec Rumunuli odkopli

48. minúta    Rohový kop Slovenska. Rumuni si s centrom do pokutového územia poradili

46. minúta    Začal sa druhý polčas. Vo Frankfurte sa zmenilo počasie, začalo pršať

Slovensko - Rumunsko 1 - 1 po prvom polčase. Vo Frankfurte sa hrá vyrovnaný zápas. Slovensko bolo aktívne predovšetkým po strelenom góle, keď sa v 24. minúte hlavou do siete trafil Duda. Rumuni vyrovnali po ojedinelom útoku do nášho pokutového územia. Po faule Hancka zahrával v 37. minúte penaltu Radvan Marin a vyrovnal na 1 - 1

47. minúta    Priamy kop po faule na Pekaríka, Rumuni si s centrovanou loptou poradili

45. minúta    Hrať a bude o 3 minúty dlhšie

43. minúta    Nebezpečný brejk Rumunov po Kuckovej strate lopty, strela Drobusa však išla vedľa brány

42. minúta    Rumuni sú po strelenom góle aktívnejší

39. minúta    Tribúny vo Frankfurte búria, žlté more si od Rumunov pýta ďalší gól

37. minúta    Rumunsko zahráva pokutový kop. Dúbravka strelu Radvana Marina umiestnenú rovno do vinkla nechytil, Rumunsko vyrovnalo na 1 - 1

Zdroj: UEFA

35. minúta    Priamy kop Rumunska, k slovu sa však dostane systém VAR. Hancko fauloval presne na hranici pokutového územia, rozhodcovia skúmajú, či nebude nariadená penalta

33. minúta    Strela Ratiu, Dúbravka s ňou nemal väčšie problémy

31. minúta    Ďalšia aktivita Slovákov v pokutovom území Rumunska, strela Strelca išla nad

28. minúta    Naši sú aktívni aj po strelenom góle. Hráči po ňom absolvovali aj prestávku na osvieženie, vo Frankfurte je horúce počasie

24. minúta    Ondrej Duda - gól! Duda po centri Kucku hlavičkou prekonal rumunského brankára. Slovensko vedie 1 - 0

Zdroj: UEFA

23. minúta    Strela Stanciu, Dúbravka bol pripravený

22. minúta    Priamy kop Slovenska a dobrá šanca Slovenska, Kucka však loptu po centri Haraslína do prázdnej brány nedoklepol

20. minúta    Sledujeme zatiaľ vyrovnaný zápas, hra sa prelieva z jednej strany na druhú

18. minúta    Po centrovanej lopte Rumunov hlavičkoval Vavro malú domov do rúk Dúbravku

15. minúta    Ďalší roh slovenského tímu, brankár Mita centrovanú loptu vyrazil

13. minúta    Strela Marina z priameho kopu, vedľa brány

11. minúta    Veľká šanca Rumunska, nebezpečnú strelu však Dúbravka vyrazil

10. minúta    Druhý roh Slovákov. K strele sa dostal Hancko, išla však vysoko nad bránu

9. minúta    Po Haraslínovej rozohrávke hlavičkoval Kucka, pre rumunského brankára však nedôrazná hlavička neznamenala žiadne ohrozenie

8. minúta    Prvý rohový kop Slovenska

7. minúta    Dva fauly Dudu a Strelca krátko po sebe. Rumuni centrovali pred slovenskú bránu, lopta však nebola nebezpečná

4. minúta    Do náznaku prvej šance sa dostali aj Rumuni, naši si so súperom na hranici pokutového územia poradili

2. minúta    Naši sú zatiaľ viac pri lopte, Slovensko hrá aktívne od prvých sekúnd zápasu

1. minúta    Úvodný výkop mal slovenský tím

Zápas sa začal o 18.00

17:54    Na ihrisko prichádzajú obe mužstvá, nasledujú štátne hymny

17:53    V hľadisku majú prevahu rumunskí fanúšikovia, na zápas však prišlo aj množstvo Slovákov

17:50    Na štadióne vo Frankfurte prebieha úvodný ceremoniál

Slovenskí futbaloví reprezentanti proti Rumunsku odohrajú rozhodujúci zápas skupinovej fázy európskeho šampionátu. V prípade víťazstva môžu skončiť v skupine na prvom mieste, záležať však bude aj na výsledku zápasu Belgicko - Ukrajina. Na postup bude Slovenským sokolom v každom prípade stačiť remíza.

Slovensko v úvodnom zápase skupiny porazilo Belgicko 1-0, potom však po prehre 1-2 nestačilo na Ukrajinu. Rumunsko vo svojom prvom stretnutí na Eure jasne zvíťazilo na Ukrajinou 3-0, následne prehralo s Belgickom 0-2.

Zostavy

Naši by mali do zápasu nastúpiť v najsilnejšej možnej zostave. Nahlásené nie sú žiadne zranenia, alebo problémy hráčov, ktoré by bránili v ich účasti na trávniku. V poriadku sú aj Vavro a Hancko, ktorí mali po zápase s Ukrajinou mierne zdravotné problémy. Tréner Calzona však oproti zápasom s Belgickom a Ukrajinou urobil jednu zmenu v zostave, namiesto Róberta Boženíka od úvodného hvizdu na ihrisko vybehne Dávid Strelec:

Dúbravka - Hancko, Škriniar, Vavro, Pekarík - Duda, Lobotka, Kucka - Haraslín, Strelec, Schranz

Zdroj: UEFA

Zostava Rumunska:

Nita - Bancu, Burca, Dragusin, Ratiu - M. Marin - Coman, Stanciu, R. Marin, Hag - Dragus

Postupová matematika:

1. Ak s Rumunskom zvíťazíme, zabezpečíme si postup do osemfinále. V prípade víťazstva Belgicka nad Ukrajinou by sme skončili v základnej skupine na prvom mieste, rovnako ak by Belgicko s Ukrajinou remizovalo. Ak Ukrajina Belgicko porazí, skončíme v základnej skupine druhí.

2. Ak sa zápas s Rumunskom skončí remízou, zabezpečíme si postup do osemfinále. V prípade víťazstva Belgicka nad Ukrajinou by sme skončili v skupine tretí, rovnako ak sa tento zápas skončí remízou, alebo by vyhrala Ukrajina.

3. Ak v zápase s Rumunskom prehráme, otvorené sú obe možnosti. Ak by súčasne Belgicko zvíťazilo nad Ukrajinou, v tabuľke základnej skupiny skončíme poslední a rovnako, ak by títo súperi remizovali. V prípade víťazstva Ukrajiny nad Belgickom skončíme v tabuľke základnej skupiny tretí a mali by sme postúpiť, ak s Rumunskom neprehráme o viac ako dva góly.

Zdroj: FB SFZ

Zápas sa bude hrať na štadióne vo Frankfurte nad Mohanom, ktorý má kapacitu 58 tisíc divákov na ligové stretnutia.

Zdroj: Wikipédia

Tabuľka skupiny E

Zdroj: UEFA

Slovensko má s Rumunskom negatívnu bilanciu vzájomných zápasov. Naši dokázali zvíťaziť nad balkánskou krajinou v dvoch zápasoch, štyri sa skončili remízou a päťkrát sa z víťazstva tešili Rumuni.